Yeniden Yapılandırma Kanunu (Yenisi) Yolda ! . . .

Yeniden Yapılandırma Kanunu (Yenisi) Yolda ! . . .
Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak’a  Açık MektupNusret Sümer – (İktisadi Dayanışma Haber Ajansı )

Her mektubumdan sonra partiniz tarafından halen üzerinde çalışıldığını bildiğimiz Vergi Affı diye bilinen TORBA YASA çalışmaları hakkında COVİD 19 un Dünyayı (Biz Türkiye dahil) kasıp kavurmasından sonra tekrar gündeme gelecek olması üzerine bu mektubu size tekrar genişletilmiş haliyle yazma gereği duydum.
Bugüne dek vergilerin yapılandırılması konusunda çorbaya dönenen Üç  Torba yasa yayınlandı. (Önceki Dönem Maliye Bakanımız sayın Naci Ağbal ve sizin Dönemlerinizde)
•7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu 12. Taksit Ödemesi İçin Son Gün 04 Ağustos 2020 de, 
•7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu 17. Taksit Ödeme Dönemi  03 Mart 2020  de,  (Bitti)
•6736 Sayılı Yapılandırma Kanunu 18. Taksit (Son Taksit) Ödemesi İçin Bugün Son Gün 31 Ocak 2020 olarak belirlendi. (Bitti)
Varan 3’ten 6736 Sayılı Yapılandırma Kanunu Yapılandırması Bitti. (Ödeyen ödedi, ödeyemeyenler Dördüncü baharı beklemeye başladı.)
Varan 3’ten 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunun İkincisi olan; 17. Taksidi 31 Mart 2020 de biten (Ödeyen ödedi, ödeyemeyenler Dördüncü baharı beklemeye başladı.)
Şimdi Varan 3 ten 1 kaldı.  Oda 7143 Sayılı Yapılandırma Kanunu. 12. Taksit. (31 Ağustosa kadar ödenecek.)  Geriye kalan 6 taksit Bu Pandemi döneminde 7143 le son nefesini vermeye çalışan mükelleflerimize Allah kolaylıklar versin.
Sayın Bakanım; Amaç üzüm mü yemek , Yoksa Bağcıyı mı dövmek mi ? 
Dördüncüsünün yolda olduğunu haber aldığımız yeniden yapılandırma; Bundan önceki dönemlerde ; Bazı vergi mükelleflerine 60 ay gibi ödeme kolaylığı getirilmişti.  (Örneğin Spor Kulüpleri) Bundan sonra devreye girecek olan yapılandırmanın da tüm vergi mükelleflerini kapsaması gerekliliğine inanıyoruz.   Yani Yeniden Yapılandırmanın 60 Aya (Atmış) yayılması hem Devletimiz (sizin) açısından, hem ödeme yapacak olan mükellefleriniz açısından verimli olacaktır.
YENİDEN YAPILANDIRMA KANUNUN MECLİSE SEVK EDİLDİĞİNİ ÖĞRENDİĞİMİZ BU GÜNDE ;
Yeniden yapılandırmalar eğer 60 aya yayılırsa o zaman bağcıyı dövmekten vaz geçmiş olur, üzüm yemeye devam edersiniz.
Nedenine gelince ;
Türkiye’nin gidişini, insanların nasıl çile çektiğini, işsizlik sorununu ve daha bir sürü olumsuzlukları görmediğinizi düşünsek, mümkün değil.Milyonlarca insanımız iş arıyor ama bulamıyor. Yolsuzluklar arşa yükseldi.Hemen her alım ve ihalenin ardından yolsuzluk ve pislik fışkırıyor. Peşkeşler iktidara yakın olan büyük müteahhitlere çekiliyor. (15.08.2020 – Emin Çölaşan)
Böyle bir dönemde ; Yine 36 Ay 18 taksit yaparsanız. (Bir ay Vergi ödemeleri, ikinci ay SGK mu ödemeleri yaparsanız randıman alamazsınız.)
PANDEMİ sürecinin halen devam ettiği, bu günlerde; Korona Virüsüne yakalanan Hasta yatağında kendi sağlığını hiçe sayarak; Hem Devlet, Hem Mükellef için çalışmalarına devam eden Mali Müşavir Erhan Ulubay kendi sağlığını ve rahatını hiçe sayarak kendi geleceğinden habersiz (Korona Virüse Yakalanan Biri Olarak) hizmetine devam ediyor. 
Soruyorum size sayın Bakanım; Hangi Meslek Grubunda KORONA VİRÜSÜNE yakalanmış biri olarak;  Hastası olduğunu bile bile canla başla işine sarılır.
Bu olsa olsa Mali Müşavirden başkası olamaz.

Yazının Devamı İçin Tıklayınız…!